Veronika Morávková a Jiří Procházka

VERONlKA MORÁVKOVÁ (1983)
Věnuje se krasobruslení od svých pěti let. Do svých sedmnácti roků závodila jako sólistka v KK Pardubice. Byla členkou skupiny synchronizovaného bruslení Orion. Se skupinou se stala mistriní ČR pro rok 2000 a zúčastnila se MS v Mineapolis. Po skončení MS byla vybrána reprezentační trenérkou Natalii Vorobjevovou, pro tance na ledě, jako partnerka pro Jiřího Procházku.
Reprezentační pár Veronika Morávková - Jiří Procházka, jsou členy TJ Stadion Brno, Křídlovieká 32 a Vysokoškolského sportovního centra Praha. V roee 2001 po společné pětiměsíční přípravě obsadili na Mistrovství ČR 2. místo a stali se prvnímu páru velkou konkurencí. Připravují se pod vedením ukrajinské trenérky Natalie Vorobjevové a konzultantkou je Míla Nováková.

V červenci 2001 se chystají na tréninkovou stáž k Natalii Linichukové a Genadii Karponosovi Iněkolikanásobní mistři světa a Olympijští vítězové, do tréninkového eentra University of Delaware v USA, kde trénují špičkové taneční páry. Na konei srpna se zúčastní taneční pár prověrek ČKS, od kterýeh se bude odvíjet nominace na předolympijský závod.
JIŘÍ PROCHÁZKA (1980)
Od roku 1992 reprezentuje ČR v tancích na Iedě pod vedením trenérky Natalie Vorobjevové. Třikrát účastník Mistrovství světa juniorů, nejlepší umístění 6. místo na MSJ v Kanadě, v roce 1998. V roce 1999, účastník finále MISTROVSTVí EVROPY A SVĚTA v seniorské kategorii.

© Copyright 2001, Andrej Ramaszeuski