Penzion a restaurace "U Jízdárny"

Hořice v Podkrkonoší
Klicperova 881

telefon: +420 493 539 411

Penzion a restauraci "U jízdárny" najdete v jihozápadní části města, v bezprostřední blízkosti hořické jízdárny.

Penzion nabízí ubytování v osmi dvou až čtyřlůžkových pokojích. Každý pokoj má vlastní sprchový kout, WC, umyvadlo, zrcadlo a skříň. Podlahy jsou pokryty koberci.

Stravování je možné v restauraci pro 40 až 50 hostů, která je v přízemí budovy penzionu. Za příznivého počasí mohou hosté využít posezení v zahradní restauraci vybavené zahradním nábytkem a venkovním grilem.

Součástí komplexu jsou i dětské houpačky, a skluzavka s pískovištěm. Penzion a restaurace "U Jízdárny" nabízí sportovní vyžití i dospělým hostům na tenisovém kurtu s betonovým povrchem, na zahradě je k dispozici i stůl na stolní tenis. Po domluvě je možná i projížďka na koních ze sousední jízdárny.

Bezplatné parkování je zajištěno na vlastním parkovišti přímo u penzionu, kapacita parkoviště je cca 10 automobilů.

Hořice v Podkrkonoší jsou pro svou sochařskou a kamenickou tradici nazývány "městem kamenné krásy". Leží na úpatí Hořického Chlumu, 25 km severozápadně od Hradce Králové a 100 km severovýchodně od Prahy. Roku 1884 byla v Hořicích založena sochařsko-kamenická škola, jejíž studenti za více jak stoletou historii vyzdobili město množstvím soch. Počátkem dvacátého století byla na vrchu Gotthard založena slavná hořická Galerie plastik, v sedmdesátých letech minulého století zde vznikla tradice sochařských sympozií pod širým nebem.

V blízkosti města je známé letovisko Dachova s přírodním koupalištěm. V blízkém okolí je řada dalších turistických zajímavostí, jako je např. Český ráj s chráněnou krajinnou oblastí, Dvůr Králové se známou zoologickou zahradou, jejíž součástí je atraktivní SAFARI a v neposlední řadě i nedaleké Krkonoše. Více informací o této malebné části východních čech naleznete na www.horice.org.